Glamour wymaga doświadczenia i wyczucia smaku. Projektując wnętrza w tym stylu łatwo przekroczyć granicę między elegancją a ‘wykwintnym kiczem’.  Jednak gdy uda nam się tego uniknąć, możemy stworzyć piękne wnętrze uderzające luksusem. Ten bardzo modny w ostatnich latach styl charakteryzują blask, przepych i bogactwo, a to wszystko z nutką eklektyzmu, czyli łączenia starego z nowym.

 

Wnętrza w stylu Glamour  to lśniące powierzchnie, barokowe wzory i setki eleganckich dodatków. Najbardziej charakterystyczne elementy to meble i dodatki typowe dla okresu baroku, eleganckie materiały i faktury, a także srebro, złoto i kryształy. Meble często mają nowoczesną formę, jednak większość z nich posiada ozdobne wykończenia oraz błyszczące tapicerki.  Stosowane niemal zawsze lustra i ramy są bogato zdobione, zwykle w kolorze srebra lub złota. Luksus podkreślają też drobne dodatki – aksamitne poduszki czy kryształowe żyrandole są tutaj często najważniejszymi i najbardziej eksponowanymi elementami. Bardzo charakterystyczne dla tego stylu są też wzorzyste tapety,  które to zwykle wykorzystuje się do podkreślenia jednej ze ścian pomieszczenia. Barwy to najczęściej biel, czerń, fiolet, róż, żółć. Oczywiście nie zapomnijmy o kolorze złotym i srebrnym – to kolory dodatków i materiałów.

 

Jak ocenić ten styl? Dla niektórych to przejaw prawdziwego luksusu i elegancji, dla innych nieprzyjemny nadmiar kiczu i przepychu. Jednak wnętrza w stylu Glamour mają wiele twarzy. Można urządzić je zarówno w sposób ‘przesadzony’, jak i stworzyć eleganckie i luskusowe wnętrza ze smakiem, których ja osobiście jestem fanką.

Wnętrza w stylu Glamour

Blog o projektowaniu wnętrz
16 stycznia 2015

by Paulina Szelemetko

 

OFERTA/CENNIK

BLOG

KONTAKT

START

O MNIE

 

PORTFOLIO