Styl rustykalny to zdecydowanie dobre wyjście dla miłośników natury oraz ciepłych i przytulnych wnętrz.

Kiedyś kojarzony był z przesadnym nagromadzeniem wiejskich akcentów i rękodzieła, dzisiaj jednak rustykalizm, czyli ‚zamiłowanie do życia wiejskiego’, oznacza we wnętrzu coś zupełnie innego. 

W nowoczesnym wydaniu jest to styl wiejski, ale z prostotą i wyczuciem.

 

Jak zaprojektować nowoczesne wnętrze w stylu rustykalnym?

 

Poniżej kilka wskazówek:

 

1. Pozostań przy stonowanej kolorystyce. Idealną kompozycję do tego stylu stworzą biele, szarości i jasne pastele. Do tego kolory naturalnych materiałów.  Jeśli chcesz uzyskać bardzo nowoczesny efekt, idealnym rozwiązaniem będzie pozostanie przy samej bieli i kolorze drewna.

 

2. Jeśli nie wiesz, jaki materiał wybrać na dany element mieszkania, zawsze wybierz surowe drewno lub cegłę.

Są to dwa naturalne materiały, które idealnie wpisują się w taki klimat. Jako dodatkowy materiał akcentowy możesz wybrać wiklinę lub rattan.

 

3. Dodatki charakterystyczne dla takich wnętrz to ręczne wyroby, rzeczy malowane, stare przedmioty jak zegar

z kukułką. Używaj ich, ale NIE PRZESADŹ! – idealnym wyjściem będzie zdecydowanie się na konkretną kolorystykę tych elementów oraz konkretny typ (na przykład tylko wyroby ręczne w odcieniach beżu i błękitu). Pamiętaj też, żeby nie przesadzić z ich ilością.

 

4. W Polsce często rustykalny styl jest inspirowany naszą tradycją. Jeśli więc jesteś jej miłośnikiem, zdecydowanie się na taki motyw to na pewno dobry pomysł.

 

5. Wybierając obicia na drobne elementy jak na przykład poduszki, możesz pozwolić sobie nie na gładkie powierzchnie, a na paski, kwiatki czy falbanki. Również zasada nie przesadź – niech będzie to po prostu kilka poduszek na sofie, a nie każda tapicerka jaką wybierasz do mieszkania.

 

Jeśli chcesz się skonsultować odnośnie urządzenia takiego wnętrza – pisz śmiało!

 

Paulina Szelemetko 

Jak zaprojektować nowoczesne wnętrze w stylu rustykalnym?

Blog o projektowaniu wnętrz
16 marca 2015

by Paulina Szelemetko

 

OFERTA/CENNIK

BLOG

KONTAKT

START

O MNIE

 

PORTFOLIO